Haluks, zwany również paluchem koślawym, jest chorobą zwyrodnieniową, która polega na zniekształceniu stopy. W przeważającej części dotyczy kobiet, szacuje się nawet, że dotyka aż połowy z nich. Wśród najczęstszych przyczyn jego powstania wymienia się nadwagę, płaskostopie, stojący tryb życia, a przede wszystkim częste noszenie butów na wysokich obcasach. W zależności od stopnia zaawansowania schorzenia, konieczne może okazać się leczenie zachowawcze, a nawet operacja. Niekiedy wystarczy jednak noszenie odpowiedniego obuwia, które wyeliminuje haluksy Lublin jest miastem, gdzie znajduje się profesjonalny gabinet podologiczny oferujący usługę pomoc w leczeniu stóp, dlatego warto się tam udać.

Haluksy a noszenie wysokich obcasów

W trakcie noszenia obcasów przednia część stopy zostaje przeciążona. Zdarza się również, że buty mają ostry, zwężony czubek, który zwiększa ucisk na paluch. W ten sposób dochodzi do deformacji palców i rozwoju tzw. płaskostopia poprzecznego, przy którym odczuwa się silny ból. Stopa pod wpływem zniekształceń pracuje zupełnie inaczej. Zauważyć można chociażby nierównomierne rozkładanie się ciężaru ciała i pogorszenie wytrzymałości struktur stabilizujących stopę. Wówczas powstają problemy z haluksami Lublin to miejsce, gdzie pracują wykwalifikowani podolodzy, którzy na co dzień radzą sobie z tego typu schorzeniami.

Haluksy - jak im zapobiegać?

W bardzo prosty sposób można spróbować zapobiec haluksom – wystarczy nosić wygodne obuwie. Najważniejsze, aby nie było za ciasne i zbyt wąskie. Koniecznie trzeba zrezygnować natomiast z wysokich obcasów. Przydatne z pewnością okażą się także ćwiczenia palców stóp i ogólne treningi, które zapobiegną nadwadze (niezbędnym wsparciem okaże się także zdrowa dieta). Jeśli jednak jest już za późno na profilaktykę, a w strukturę stóp wdarły się nieestetyczne haluksy leczenie Lublin to jedna z najskuteczniejszych możliwości. W tym miejscu pracują najlepsi podolodzy, dysponujący jednocześnie nowoczesnym sprzętem i bogatą wiedzą na temat leczenia stóp.

150-200zł

Rejestracja Telefoniczna: 508 320 308