Wrastający paznokieć to jedna z najczęstszych dolegliwości, z jaką pacjenci zgłaszają się do podologa. Jest to zaburzenie, które w większości przypadków dotyka paznokieć dużego palca u stopy. Wrastanie może pojawić się tylko z jednej strony albo dotyczyć obu krawędzi paznokcia. Zazwyczaj przypadłość ta nie powoduje bólu i nie przysparza problemów w codziennym funkcjonowaniu, jednak lekceważona może spowodować nieprzyjemne powikłania, takie jak zakażenie bakteryjne rany spowodowanej przez nieprawidłowo rosnący paznokieć czy gromadzenie się wydzieliny ropnej. Aby uniknąć tego typu schorzeń, warto działać szybko, zanim dojdzie do nasilenia dolegliwości bólowych, do których może doprowadzić nieleczony wrastający paznokieć Lublin to miasto, w którym znajdą Państwo profesjonalne zabiegi podologiczne, przynoszące natychmiastową ulgę stopom.

Jak powstaje schorzenie nazywane wrastającym paznokciem?

Problem wrastających paznokci może dotknąć każdego, jednak zwykle uskarżają się na niego osoby młode. Dolegliwość ta czasami może mieć podłoże genetyczne, jednak najczęstszymi powodami jej występowania są:

  • nieprawidłowo dobrane buty, które uciskają palce. Zwykle tego typu negatywne rezultaty powodują buty zbyt ciasne, ze zwężanymi noskami lub na obcasie
  • przycinanie paznokci „na okrągło”, w efekcie czego rosną one również wszerz i pogłębiają schorzenie

Wyżej wymienione przyczyny mogą zostać wyeliminowane przy pomocy odpowiednich zabiegów oraz prawidłowej profilaktyki pielęgnacji stóp. Wszelkich informacji na temat przyczyn oraz sposobów zapobiegania wrastającym paznokciom w Lublinie udzieli Państwu podolog w Instytucie Zdrowych Stóp Anny Mitrut. Wrastające paznokcie mogą również pojawić się w przypadku:

  • chorób zwyrodnieniowych w obrębie stóp
  • przeciążeń
  • dolegliwości reumatycznych
  • nadwagi

Leczenie wrastającego paznokcia w Lublinie – gabinet podologiczny

Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnych zabiegów, dzięki któremu pozbędą się Państwo problemu związanego z wrastającym paznokciem. Oferujemy ortonykcję, czyli zakładanie klamer korygujących, które mają na celu przywrócenie paznokciom prawidłowego kształtu i wzrostu. Jest to metoda całkowicie nieinwazyjna i bezbolesna, podobnie jak akrylowa korekta służąca do nadbudowania zdeformowanej płytki paznokcia. W przypadku powstania ranek w walce paznokciowym możliwe jest również założenie tamponady, czyli specjalnych opatrunków. Jeśli komfort przy codziennym chodzeniu obniża Państwu wrastający paznokieć Lublin i specjalistyczna pomoc czeka na Państwa w Instytucie Zdrowych Stóp Anny Mitrut!

100zł

Rejestracja Telefoniczna: 508 320 308