Szacuje się, że zakażenie, jakim jest grzybica stóp może dotykać nawet do 30% społeczeństwa. Schorzenie dotyczy przestrzeni międzypalcowych oraz podeszwy stóp i - jak sama nazwa wskazuje - jest wywoływane przez różnego rodzaju grzyby, najczęściej przez dermatofity. Co ważne, choroba może się rozprzestrzeniać, dlatego nieleczona często prowadzi do powstania grzybicy paznokci. Właśnie z tego względu tak istotne jest leczenie grzybicy Lublin to miasto, gdzie znajduje się gabinet podologiczny, proponujący profesjonalną pomoc w tym zakresie.

Przyczyny powstawania grzybicy

Grzybica pojawia się przeważnie w miejscach ciepłych i wilgotnych. Przyczyną jej powstawania jest najczęściej nieodpowiednia higiena stóp powodująca przegrzewanie i wzmożoną wilgotność skóry. Wystarczy niedostateczne wytarcie stóp po kąpieli czy noszenie skarpet, wykonanych ze sztucznych tkanin, aby nabawić się grzybicy. Powodem może być również noszenie zbyt ciasnego obuwia. Jest to ryzykowne zwłaszcza w przypadku osób, które większość czasu spędzają w butach ze sztucznego tworzywa (np. przez specyfikę swojej pracy). Wśród innych czynników ryzyka wymienia się m.in. urazy i zadrapania na stopach, poprzez które grzyby wnikają w głąb naskórka. Wiele osób grzybicą stóp zaraża się na publicznych basenach lub saunach. Warto także wiedzieć, że predyspozycje do rozwoju grzybicy mogą zostać odziedziczone. Ponadto na grzybicę stóp znacznie częściej chorują mężczyźni, osoby z nadwagą lub w podeszłym wieku. Może również wystąpić u osób z nadmierną potliwością. Podatność na zakażenie wzrasta w okresie ciąży i przy stosowaniu niektórych leków, np. sterydów. Leczenie grzybicy w Lublinie odbywa się przy użyciu najnowocześniejszych sprzętów, dlatego warto z niego skorzystać.

Objawy grzybicy stóp

Do najczęstszych objawów grzybicy stóp zalicza się: wystąpienie pęcherzyków i grudek (najczęściej pomiędzy palcami), łuszczenie się skóry podeszwy stóp, świąd i nadmierne pocenie się stóp, a także zaczerwienienie. Niekoniecznie wszystkie z nich muszą wystąpić równolegle. Zdarza się, że pojawiają się stopniowo. Wystąpienie tych objawów oznacza, że konieczne jest natychmiastowe leczenie grzybicy Lublin to miasto, gdzie można je rozpocząć w profesjonalnym gabinecie podologicznym.

100-200zł

Rejestracja Telefoniczna: 508 320 308