Kurzajki to grudkowate zmiany skórne, które negatywnie wpływają na estetykę ciała, a w niektórych przypadkach wywołują ból. Zazwyczaj pojawiają się na dłoniach i stopach, jednak równie dobrze mogą wystąpić w innym miejscu. Co więcej, nieleczone rozprzestrzeniają się na wszystkie części ciała, dlatego wymagają jak najszybszego usunięcia. Kurzajki występują pojedynczo lub w koloniach, a za ich powstanie odpowiada wirus brodawczaka ludzkiego HPV. Można się nim zarazić poprzez bezpośredni kontakt z osobą zakażoną, bądź dotykając tych samych przedmiotów. Czynniki sprzyjające zakażeniu to chociażby słaba odporność.

Usuwanie kurzajek w Lublinie - jak to wygląda?

O ich powstanie zatem nietrudno, znacznie trudniejsze jest ze to ich usunięcie. Wszelkie samodzielne próby leczenia zazwyczaj okazują się nieefektywne, dlatego przy każdej zmianie, która przypomina kurzajkę, należy udać się do dermatologa. Zidentyfikuje on rodzaj brodawki i jednocześnie zdecyduje o odpowiednim sposobie leczenia. Najprawdopodobniej skieruje pacjenta na usuwanie kurzajek Lublin to miasto, gdzie znajduje się jeden z najlepszych gabinetów podologicznych, w którym można pozbyć się nieprzyjemnego problemu.

Sposoby usuwania kurzajek

Istnieje przynajmniej kilka metod usuwania kurzajek w Lublinie, gdzie mieści się nasz gabinet podologiczny. Do jednego z nich zaliczana jest krioterapia polegająca na poddaniu zbędnej tkanki działaniu niskiej temperatury (poniżej 0 stopni Celsjusza). Do zamrożenia używany jest ciekły azot. Inną metodę likwidacji kurzajek stanowi elektrokoagulacja, czyli wypalenie przy użyciu łuku elektrycznego. Zabieg tego rodzaju przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Za jeden z najefektywniejszych sposobów uważa się natomiast laseroterapię, przy której wykorzystuje się zogniskowaną wiązkę światła lasera. Czyni się to miejscowo, aby nie naruszyć zdrowej tkanki. Kurzajki można również zlikwidować, przeprowadzając zabieg chirurgiczny, podczas którego usuwa się je tradycyjnym skalpelem. Tylko lekarz powinien decydować, w jaki sposób ma przebiegać usuwanie kurzajek Lublin jest miejscem, gdzie mieści się jeden z najlepszych gabinetów podologicznych. W Instytucie Zdrowych Stóp wykwalifikowani specjaliści zajmują się przywracaniem dobrego stanu zdrowia skóry na stopach.

Zaleca się bezwzględne ich usuniecie.

60-150zł

Rejestracja Telefoniczna: 508 320 308

Zabiegi podologiczne w gabinecie podologa w Lublinie